Türkiye, resmî adıyla Türkiye Cumhuriyeti, topraklarının büyük bölümü Anadolu'​da, küçük bir bölümü ise Balkan Yarımadasındadır.
Son Güncellemeler
 • ABD’de yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, iki doz Kovid-19 aşısı olmuş kişilerin yeniden enfekte olma riskinin düşük olduğu belirtildi. Ülkede kullanılan mRNA aşıları Pfizer-BioNTech ve Moderna üzerine yapılan çalışmada, iki doz aşı olmuş kişilerin hastalığa yakalanma riskinin yüzde 91 daha az olduğu tespit edildi.

  ABD’de yayınlanan yeni bir rapora göre, iki doz aşı olmuş kişilerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yakalanma riskinin yüzde 91 daha az olduğu belirtildi.

  Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden (CDC) araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen çalışmada, ülkede uygulanan Pfizer-BioNTech ve Moderna aşılarının hastalığa yeniden yakalanma riskini büyük ölçüde azalttığının altı çizildi.

  NTV'nin haberine göre CDC ayrıca, aşı olmuş kişilerin semptom geliştirme ve burunlarında yüksek düzeyde virüs bulunma oranlarının düşük olduğunu da belirtti.

  https://www.onyuzbin.com/pages/turkiye
  Haberin Devamı: https://sptnkne.ws/G2M8
  ABD’de yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, iki doz Kovid-19 aşısı olmuş kişilerin yeniden enfekte olma riskinin düşük olduğu belirtildi. Ülkede kullanılan mRNA aşıları Pfizer-BioNTech ve Moderna üzerine yapılan çalışmada, iki doz aşı olmuş kişilerin hastalığa yakalanma riskinin yüzde 91 daha az olduğu tespit edildi. ABD’de yayınlanan yeni bir rapora göre, iki doz aşı olmuş kişilerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yakalanma riskinin yüzde 91 daha az olduğu belirtildi. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden (CDC) araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen çalışmada, ülkede uygulanan Pfizer-BioNTech ve Moderna aşılarının hastalığa yeniden yakalanma riskini büyük ölçüde azalttığının altı çizildi. NTV'nin haberine göre CDC ayrıca, aşı olmuş kişilerin semptom geliştirme ve burunlarında yüksek düzeyde virüs bulunma oranlarının düşük olduğunu da belirtti. https://www.onyuzbin.com/pages/turkiye Haberin Devamı: https://sptnkne.ws/G2M8
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Prof. Dr. Balık: Yerli aşı üçüncü doz olarak kullanılabilir.

  Prof. Dr. İsmail Balık, Kovid-19 aşılarında ilk 2 dozdan yaklaşık 6 ay sonra hatırlatma dozunu tek doz yapmak gerekeceğini söyledi. Balık, "Erciyes Üniversitesi'nde geliştirilen aşımız Çin aşısı ile aynı teknolojiye sahip yani inaktif aşıdır. Dolayısıyla Çin aşısı olan vatandaşlarımız 3'üncü doz olarak aşımızı yaptırabilirler" dedi.

  Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Balık, bazı aşıların ömür boyu bağışıklık bırakmadığını ve belli sürelerle bağışıklığı idame ettirmek için hatırlatma dozlarının tek doz olarak yapılması gerektiğini belirtti.

  https://sptnkne.ws/G2Mt
  Prof. Dr. Balık: Yerli aşı üçüncü doz olarak kullanılabilir. Prof. Dr. İsmail Balık, Kovid-19 aşılarında ilk 2 dozdan yaklaşık 6 ay sonra hatırlatma dozunu tek doz yapmak gerekeceğini söyledi. Balık, "Erciyes Üniversitesi'nde geliştirilen aşımız Çin aşısı ile aynı teknolojiye sahip yani inaktif aşıdır. Dolayısıyla Çin aşısı olan vatandaşlarımız 3'üncü doz olarak aşımızı yaptırabilirler" dedi. Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Balık, bazı aşıların ömür boyu bağışıklık bırakmadığını ve belli sürelerle bağışıklığı idame ettirmek için hatırlatma dozlarının tek doz olarak yapılması gerektiğini belirtti. https://sptnkne.ws/G2Mt
  SPTNKNE.WS
  Prof. Dr. Balık: Yerli aşı üçüncü doz olarak kullanılabilir
  Prof. Dr. İsmail Balık, Kovid-19 aşılarında ilk 2 dozdan yaklaşık 6 ay sonra hatırlatma dozunu tek doz yapmak gerekeceğini söyledi. Balık, "Erciyes Üniversitesi'nde...
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
Daha Hikayeler