Haberler ilginç bir olayı, gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde sunulmasını gerektirir. Aksi halde, haber değeri taşımaz ve insanları yanıltır
Son Güncellemeler
 • Dünya'da 4000 Yıllık Buzullar Eriyor. Dünyanın hali ne olacak diye merak edenler buzulların geleceği ile yakında ilgilenmektedirler. Kuzey Kutbu'nun Kanada kara suları içinde bulunan 4 bin yıllık buz dağlarının, parçalandığı ve sürüklenmeye başladığı açıklandı.

  Ontario eyaletine bağlı Peterborough şehrindeki Trent Üniversitesi bilim adamlarından Derek Mueller, bölgedeki en büyük buzullardan Markham buzdağından, ağustos ayında 50 kilometre karelik bir kütlenin, küresel ısınma sebebiyle kırılıp koptuğunu söyledi.

  Serson ve Ward Hunt buzdağlarında kopmaların saptandığını kaydeden Mueller, "Bölgede hayret verici gelişmeler oluyor. Buzullar eriyor ve bir daha asla geri gelmeyecekler. Kanada, 1930'dan bu yana buzullarının yüzde 90'ını kaybetti. Bu, Kanada'nın olduğu kadar insanlığın da kaybı" dedi.
  Dünya'da 4000 Yıllık Buzullar Eriyor. Dünyanın hali ne olacak diye merak edenler buzulların geleceği ile yakında ilgilenmektedirler. Kuzey Kutbu'nun Kanada kara suları içinde bulunan 4 bin yıllık buz dağlarının, parçalandığı ve sürüklenmeye başladığı açıklandı. Ontario eyaletine bağlı Peterborough şehrindeki Trent Üniversitesi bilim adamlarından Derek Mueller, bölgedeki en büyük buzullardan Markham buzdağından, ağustos ayında 50 kilometre karelik bir kütlenin, küresel ısınma sebebiyle kırılıp koptuğunu söyledi. Serson ve Ward Hunt buzdağlarında kopmaların saptandığını kaydeden Mueller, "Bölgede hayret verici gelişmeler oluyor. Buzullar eriyor ve bir daha asla geri gelmeyecekler. Kanada, 1930'dan bu yana buzullarının yüzde 90'ını kaybetti. Bu, Kanada'nın olduğu kadar insanlığın da kaybı" dedi.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
Daha Hikayeler