Pazarlama nedir? Dar anlamda, bir işletmenin ürettiği mal ve hizmetlerin piyasaya sürülmesi; geniş anlamda malın üretiminden tüketilmesine kadar, mal akımını kolaylaştırıcı işlemlerin bütünü olarak tarif edilebilir.

Pazarlama, bir işletmenin temel ve asli fonksiyonudur.

Malı veya hizmeti üretmenin nihai gayesi, satış yaparak kazanç elde etmek ve kar sağlamaktır. Dolayısıyla istihsal, finansman, muhasebe ve yönetim gibi diğer faaliyetleri pazarlamaya hizmet eder.

Kısaca pazarlama her işletmenin can suyudur denebilir. Bu durum, işletmelerin yerel ve sektörel alanlar başta olmak üzere dijital pazarlama konusuna ağırlık vermelerini gerektirir.

https://www.anadoluseo.com/p/pazarlama-nedir/
Pazarlama nedir? Dar anlamda, bir işletmenin ürettiği mal ve hizmetlerin piyasaya sürülmesi; geniş anlamda malın üretiminden tüketilmesine kadar, mal akımını kolaylaştırıcı işlemlerin bütünü olarak tarif edilebilir. Pazarlama, bir işletmenin temel ve asli fonksiyonudur. Malı veya hizmeti üretmenin nihai gayesi, satış yaparak kazanç elde etmek ve kar sağlamaktır. Dolayısıyla istihsal, finansman, muhasebe ve yönetim gibi diğer faaliyetleri pazarlamaya hizmet eder. Kısaca pazarlama her işletmenin can suyudur denebilir. Bu durum, işletmelerin yerel ve sektörel alanlar başta olmak üzere dijital pazarlama konusuna ağırlık vermelerini gerektirir. https://www.anadoluseo.com/p/pazarlama-nedir/
0 Yorum 0 Paylaşım
Bilgilendirme
Üye bilgilerini tamamlayan gerçek kişiler mavi tik almak için talepte bulunabilir. Bunun için hesap ayarlarından doğrulama talebi yapılmalıdır.