Gebelik başlangıcı son adet döneminin ilk günü olarak kabul edilmektedir. Gebelikte gözlem 3 er aylık periyotlar halinde gerçekleşir. Birinci dönem 12. haftaya kadar olan dönemdir.

İkinci dönem ise 12 ile 24. hafta arası, üçüncü dönem ise 24 ile 42. hafta arası olan dönemdir. Gebelikte ilk 28 hafta boyunca aylık olarak kontroller yapılmalıdır. 28. haftadan 36. haftaya kadar 2 haftada 1 kontrol yapılmalıdır.

https://www.haberde.online/gebelik-kontrolleri-ve-gebelikte-dikkat-edilecekler
Gebelik başlangıcı son adet döneminin ilk günü olarak kabul edilmektedir. Gebelikte gözlem 3 er aylık periyotlar halinde gerçekleşir. Birinci dönem 12. haftaya kadar olan dönemdir. İkinci dönem ise 12 ile 24. hafta arası, üçüncü dönem ise 24 ile 42. hafta arası olan dönemdir. Gebelikte ilk 28 hafta boyunca aylık olarak kontroller yapılmalıdır. 28. haftadan 36. haftaya kadar 2 haftada 1 kontrol yapılmalıdır. https://www.haberde.online/gebelik-kontrolleri-ve-gebelikte-dikkat-edilecekler
WWW.HABERDE.ONLINE
Gebelik Kontrolleri Ve Gebelikte Dikkat Edilecekler
Gebelik kontrolleri, gebelik başlangıcı son adet döneminin ilk günü olarak kabul edilmektedir.
1
0 Yorum 0 Paylaşım
Bilgilendirme
Üye bilgilerini tamamlayan gerçek kişiler mavi tik almak için talepte bulunabilir. Bunun için hesap ayarlarından doğrulama talebi yapılmalıdır.